Spanilá jízda do Polabí. Tak by šla nazvat ve zkratce 10. edice pravidelných projížděk pod názvem Café en Gasolinera. A povedla se moc dobře, fotky v článku to určitě potvrzují. 🙂

Již tradičně jsme se sešli na čerpací stanici, protentokrát jsme jako začátek zvolili menší městečko nedaleko Mnichova Hradiště – Kněžmost. Přijelo 11 aut a tím, že počasí bylo příznivé po týdnu deště, na benzince se objevilo i pár motorkářů, kteří s námi hodili řeč ze zvědavosti. Bylo nám moc potěšením, že idea cruisingu a myšlenky Junk Rods je jim blízká a srozumitelná.

Zajímavostí rozhodně je, že kromě páru kousků z let 1968, 1973 a 1974 se na místě sešly ihned 2 Chryslery LHS druhé generace. Ta auta jsou již málo k vidění na našich silnicích, spíše se do Čech dostával model Chrysler 300M – a jeden takový se mimochodem také zúčastnil.

Jelikož jsme začínali v Kněžmostu, nemohli jsme si nechat ujít projet se přes Český ráj, přes Branžež a malebné lesy s pískovcovými skalami. Pak již dle plánu odbočka směrem na Horní Bousov – zde jsem měl strach, zda na ten kousek hlavní silnice půjde se slušně připojit, ale brzy jsem se uklidnil, chvilka strpení před napojením se vyplatila a rázem byl prostor, abychom všichni, celá kolona, odbočili najednou.

Mezi Horním a Dolním Bousovem nechyběla chvilka zdržení kvůli zemědělcům, ale bez větších potíží – jedouce naproti sobě jsme ihned pochopili jeden druhého a za pár minut hoši hravě odbočili na pole sklízet a my pokračovali v jízdě.

Čím víc jsme vjížděli do Polabí, tím víc plocho před námi bylo, nicméně cesta byla uvolňujícíi i trochu zábavná. V cíli – Country Salonu ve Všechlapech – jsme se pěkně najedli, pochvala za přípravu jídla patří rozhodně šéfkuchaři a obsluze za rychlost a razantní postoj k našim výmyslům při objednávání. Najedeni jsme se dohodli ještě na kratší a svižnější projížďce po místních okreskách včetně tankování pro plnou spokojenost.

Akce dá se říct skončila prohlídkou Junk Rods Headquarters, které hravě najdete na Mapách Google vždy, když to potřebujete. 🙂

Bylo to super a těšíme se na Vás na 11. edici, která se protentokrát uskuteční na Tišnovsku, konkrétně se startem zde.

Anis

foto: Marek

Napsat komentář