Milujeme stará auta, rádi si je opravujeme sami, neboli, jak říkají Američané, „DIY“, „Do It Yourself“. Nevadí sem tam škrábanec. O tom je denní provoz, o tom je Junk Rods.

Debatujeme na internetu i v reálném světě, jezdíme po známých srazech amerických aut i se jen tak projet nebo se potkat na pumpě, dát si kávu a prohodit pár slov.

Nejsme žádný pevný klub, který by měl členství, poplatky a povinnosti. Baví nás auta a vše kolem nich a chceme šířit tuto zálibu dál.

Anis

Původem z Maroka, do Česka se dostal přes Velkou Británii a Polsko. O auta se zajímá už léta, americkými jezdí taky dlouho a v automobilovém průmyslu i pracuje. To znamená, že má do fungování tohoto odvětví dobrý vhled.

Právě on přišel s nápadem Junk Rods a Junk Works, protože ho baví opravovat věci svépomocí. Momentálně jezdí vozem Dodge Dakota s krátkou kabinou, šestiválcem a pohonem zadních kol – svým splněnm snem. 

V jeho nedávné historii povozů nalezneme Chrysler LHS zvaný „Elvis“, Saab 900 NG, kterému říká „Kačer“, Chrysler Stratus a Chrysler LHS druhé generace, „Bageta“.

Marek

Motoristický novinář, který jezdí každý týden jiným novým autem a pak píše o tom, co mu na něm vadilo a co se naopak povedlo. Sám jezdí Chryslerem LeBaron z roku 1991. 

V roce 2022 k němu koupil Renault Scénic RX4, který ho po úspěšně dokonočeném maratonu se servisem, STK a přepisem rychle začal opravdu bavit, než se opět znepojízdnil. Po mnoha měsících (a mnoha tisících korun) však opět jezdí a dělá radost. 

Sem tam má nějaký stupidní nápad i kromě koupě starého a vzácného rencka, jako např. objet obytným autem zajímavá místa v Česku anebo stihnout co nejvíc alpských průsmyků za čtyři dny. Někdy toho potom lituje více, někdy méně, ale vzpomínky vždycky stojí za to.

Najdete ho i na Instagramu.

V jeho nedávné historii jsou dva novější chryslery – Sebring a Neon druhé generace. Zejména ten mu často chybí.

Gustaw

Bývalý zapálený saabista původem z Polska se do Česka přistěhoval v roce 2017. Autům se věnuje i profesionálně – pracuje v automobilovém průmyslu.

Jezdí Chryslerem PT Cruiser a neskutečně na něj nadává, ale nějak se do práce dostat musí, když je Chrysler LHS první generace zrovna nepojízdný.

V jeho automobilové historii je mimo jiné Saab 9-5 Aero, který polykal peníze skoro stejně rychle jako benzín.

Jose

Povoláním řidič, horkorkevný, plný elánu věci zlepšovat a měnit, někdy až moc.

Nejčastěji k vidění za volantem bílé dodávky a dříve i ryze devadesátkového Nissanu Primera. Ten ovšem v putoval k novému majiteli, tak ho nahradil švédským Volvo S80 se vznětovým pětiválcem. Dílem náhody mají stejná čísla na značce.

I volvo však už je pryč a Jose v nedávné době pořídil od Anise již zmíněného Chryslera LHS první generace. 

P11 front