Po mnoha letech se Hradecká V8 přesunula z kempu u Stříbrného rybníka na pláně mezi Labem a Správčickým rybníkem. Prospělo jí to, či naopak tím ztratila svou atmosféru? Odpověď není jednoznačná.

Budu upřímný – stejně jako poslední roky jsem váhal, zda jet na HKV8 do poslední chvíle. Ten sraz totiž ve mně vždy vyvolával dost smíšené pocity kvůli cateringu, ochrance a místy i organizaci. Nicméně pokaždé prozatím vyhrála chuť se sejít s kamarády, i díky tomu, že tu vzdálenost do Hradce Králové jsem schopen urazit za nějakých 45 minut. A tak jsem si vždy řekl, že nemám moc co ztratit, a zvědavost vyhrávala. A vyhrála i letos.

Poslední závan nerozhodnosti zahnala má dcera, která v sobotu ráno zavelela, že jedeme, že by ráda na sraz, mezi auta, poznat nové kamarády. Tak jsme se bez váhání sebrali a jeli a před desátou hodinou již byli na místě.

Musím říct, že organizátoři si vzali vládní nařízení opravdu k srdci – u vjezdu bylo nutné předložit očkovací certifikát, potvrzení o prodělání covid-19, anebo se nechat otestovat antigenním testem, což ale bylo samozřejmě pro návštěvníky zajištěné zdarma. Nám vjezd trval asi 10 minut včetně placení, ale jak jsem pak zaregistroval, kolem oběda fronta návštěvníků a aut dosahovala již hlavní silnice, dobrých 150 až 200 m. Organizátoři se ale s tím velmi rychle vyrovnali, a během chvíli postavili další testovací stánek, takže brzy kolona zmizela. Zde musím uznat, že to zvládli docela dobře.

Vstupné bylo 200 Kč s ohledem na nutné testování, a pro posádku US auta včetně stravenky v hodnotě 119 Kč na snídani v sobotu či v neděli. Za mě super.

Další dojmy ovšem, jak je to u mě zvykem, budí potřebu trochu kritizovat, a tak tou špetkou kritiky začnu – je co logisticky zlepšit. Sprchy pouze u vjezdu do areálu – ty malé bílomodré kontejnery na jedné z fotek, to bylo vše – jsou z mého pohledu málo, mám doma tři ženské, a tak na to docela dávám důraz. Nedostatek odpadkových košů v celém areálu je také docela minus, který lze příště zlepšit. A catering, jídlo, jak je to už na hradecké zvykem, stálo za prd. Ale na to jsme si za ty roky už všichni zvykli. Jo, a osobně bych udělal i druhou řadu toalet podél výjezdu z druhé strany areálu – kdo byl, ten ví, o čem píši.

Vesměs ale to je tak vše, co by šlo kritizovat, a lze to zlepšit velmi jednoduše. Tím, že organizátoři stáli před něčím novým, to lze všechno pochopit. Nevím, zda byl to účel či ne, nicméně moc chválím restaurace před vjezdem do areálu srazu, a také městečko skákacích hradů pro děti, kde jich bylo asi 10 různých a vstupné pro dítě na celý den činilo 230 korun. Pro rodiny s dětmi, které přijely na sraz určitě moc velký plus. Moje dcera to samozřejmě využila a pořádně si zaskákala s kamarády, které potkala již i na jiných srazech (což také o něčem svědčí 😉).

Pokračujme celkovou atmosférou. Ano, chápu, že někdo mohl postrádat to uspořádání v kempu u Stříbrňáku, na které jsme byli léta zvyklí – tam něco u chatek, tam někdo u břízek, tam zase u bungalovů. Na Správčáku zas je více místa, i když není možnost rezervace chatek – ty tam zkrátka nejsou. Cruising po areálu byl zde také snadnější. Rozhodně musím pochválit organizátory za určení hlavní příjezdové cesty jako jednosměrky dokola areálu a zdárné uhlídání provozu na ní. Osobně mám pocit, že i ochranka byla obecně více vstřícná veškerému dění na place.

Pro parkování byly připravené „lajny“ na styl výstavy – zaslechl jsem, že původní plán byl řadit auta dle let od 50’s po 80’s a dále dle nějaké logiky, bohužel ale jak lidi najížděli na plac a stavěli si za auty stany, nešlo to pochopitelně uhlídat. Zatím. Třeba příště se povede.

Ze stanového městečka se stal příjemný plac pro popojížděni, předvádění se a tak trochu blbnutí, dále od pódia a hlavního dění. Opravdu, místa víc než dost, a je zde obří potenciál na zlepšení.

Obří masa bláta u pódia a hlavních stánků… No, počasí se ovlivnit nedá, ale rozhodně lze se na ně připravit. Ale co, atmosféru srazu dělají hlavně lidi, a musím podotknout, že oproti Krkonošům Amerikou, kde se vesměs nedělo nic a lidi to zklamání sdíleli, zde se nikdo nad ničím moc nevzrušoval a náladu si zkazit nedal.

My jsme si to užili, a to hlavně kvůli partě přátel, se kterými je o dobrou zábavu vždy postaráno. Co se týká zbytku, dám tomu příští rok šanci a věřím, že organizátoři vychytají mouchy. Upřímně bych si také přál, aby moderátor při zpovídání lidí, jakým že to přijeli autem, se správně ptal „co je to za objem“, ne „obsah“ – možná jsem hnidopich, ale bolí mě to v uších. 😅 Ale bylo to fajn.

Anis

Napsat komentář