Máme duben a od začátku roku jsme toho moc nenapsali. Budiž nám malou omluvou fakt, že jsme měli (a pořád máme) plné hlavy organizace letošního letního Junk Grill #4, rozvoje možností spolku a organizace další orientační rallye. A jak jistě víte, od novoročního cruisingu proběhly ještě dva další, takže i když to tak z aktivity webu vypadat nemusí, v činnosti nepolevujeme!

I s ohledem na to mám pocit, že něco je přeci třeba napsat. Například už jen to, že jsme se za Junk Rods v půlce ledna zúčastnili Shitbox roadtripu, a to jako dvě posádky – José a Zelí v Chrysleru LHS, řečeném Elvisovi, a Gustaw se mnou v Dodge Dakota. Na sociální sítě jsme včas vložili příspěvek, fotky. 

Co jsme tomu ale nedodali, je popis události. Ta totiž byla vskutku povedená, Tomáš Říp dal plánované trase šmrnc, počasí bylo mrazivé a na silnicích byl sníh, což udělalo z projížďky skutečnou zábavu 😃 Nechyběly lesy, pole, průjezdy zatáček bokem a “ustřelování zadků” 😎 Samozřejmostí byla i velmi přátelská atmosféra. Byla to akce velmi podobná našemu cruisingu, a přesto jiná, zajímavá. Rozhodně se přidáme znovu, pokud bude Tomáš něco podobného pořádat. 

V únoru proběhlo standardní Café en Gasolinera with Junk Rods Cruising se startem v Kostelci nad Orlicí. Krásnými cestami a za slunečného, ač ještě studeného počasí jsme se vydali k rozhledně Andrlův Chlum. U té je velmi kvalitní a atypická restaurace, ve které jsme si pochutnali na exotických jídlech, já pro příklad jsem měl skvělý guláš z africké antilopy, Marek si dal steak z jelene wapiti. 

Samozřejmostí také bylo vylézt na rozhlednu a podívat se z výšky na podhůří Orlických hor. Obloha byla skoro jasná, tudíž bylo pěkně vidět i na Železné hory a celé nížiny až po Pardubice. Mimochodem, u rozhledny je moc fajn dětské hřiště a okolí je klidné, takže kdybyste někdy uvažovali nad nějakým cílem pro rodinný výlet, Andrlův Chlum určitě stojí za to. 

Pak přišel březen, v jehož třetí víkend jsme jeli cruising z Mnichova Hradiště do… vlastně také technický vzato do Mnichova Hradiště 😅 Konkrétně, projeli jsme se severem Českého ráje klikatými lesními cestami přes Pekařovu bránu až do cílové destinace na koupališti v Dolní Bukovině u Mnichova Hradiště. Tam měl náš dobrý kamarád Ondra Martinka ve stánku pro nás připraveno občerstvení v podobě výborných hamburgerů. Více o této události bude rozepsáno v dalším článku, v němž nám mimo jiné Jindra sdělí, jak se taková trasa v moderním provozu zvládá s téměř 50 let starou anglickou kočkou 👍🏾

Nakonec přidejme ještě informace ohledně plánu na duben. 20. 4. se koná První jarní bublání a my v tentýž den jedeme cruising. Ten začne dříve než obvykle a cílem bude právě tento sraz. Sledujte stránky Junk Rods na Facebooku pro včasné info o události. Jen pro představu, cesta povede z okolí Českého Brodu do rekreačního areálu Jizbice pod Blaníkem 😎

A komu by chyběly fotky z novoročního cruisingu, který jsme jako tradičně zakončili u grilu v Hořicích, tady jsou.

See yah!

Anis

Napsat komentář