Vysočina je krásná krajina, moc rád tam jezdím na návštěvu či i jen projíždím. Proto, když jsem se sháněl po příjemném kempu pro zorganizování Junk Grill & Cemping a bavil se o tom s kamarádem Arturem, dal jsem na jeho doporučení a kontaktoval provozovatele Kempu Na Pláži u jezera Velké Dářko – Mirka Dlouhého.

To díky jeho přízni a vášni do aut všeho druhu se nám povedlo domluvit místo pro akci právě tam, a to navíc přímo na travnaté pláži u hráze jezera, kde běžně mají auta zákaz vjezdu. Naším cílem bylo totiž zorganizovat příjemnou grilovačku v kempu u aut, o kterých si moc rádi popovídáme, s kamarády a příznivci Junk Rods.

Já osobně jsem se moc těšil na domluvené jehně na gril, zároveň jsem měl ale i obavu o to, aby se snědlo i prase z grilu. Ve výsledku aspoň dle toho, co jsem registroval, každý dostal naloženo dost a všichni se najedli – k mému potěšení.

Jelikož, jak jsem zmínil v úvodu, Vysočina jako krajina se mi moc líbí – nemohl bych tam ale bydlet napořád – rozhodl jsem se pro prodloužení víkendu a přijel do kempu s dcerami již v úterý. Jednak užít si to pár dnů před akcí, a jednak doladit pár finálních detailů.

Pro příště víme, že je třeba připravit lepší nájezd na pláž, ale i tak si všichni poradili a na pláži zaparkovali. Celý víkend jsem si se všemi moc užil, za což jsem moc rád, nikdo nic nehrotil, a i odjezd na spanilou jízdu proběhl k mému příjemnému překvapení velmi hladce.

Chtěl bych všem návštěvníkům moc poděkovat jménem celého týmu Junk Rods za velmi pozitivní ohlasy – dává nám to najevo, že uspořádat menší akci v takovémto stylu má smysl a že se vám to, přátelé, líbí. Rovněž chtěl bych tímto moc poděkovat provozovateli a obsluze v kempu, moc si vážíme vaší přízně, organizace a zajištění prostoru. Už vymýšlíme, jak se příštím rokem opět sejdeme na stejném místě.

Anis

Čekání se vyplatilo

Na první „větší“ akci pod vlajkou Junk Rods jsme čekali poměrně dlouho, ale určitě to stálo za to. Na místo naší grilovačky, do Kempu Na pláži u rybníka Velké Dářko, jsem se dostal v pátek v poledne. Přestože většina party dorazila mnohem později, už tehdy bylo cítit standardní pohodovou Junk Rods atmosféru.

Taky díky majiteli kempu a jeho pracovníkům, kteří pro nás připravili nejlepší místo ihned u vody a po celou událost byli velmi vstřícní a příjemní. Výborná, kempová kuchyně – včetně grilovaného prasátka a jehňátka – si skoro zaslouží vlastní článek na nějaké kulinářské skupině.

Všechny tři dny to byl v podstatě už Junk Rods standard – pokec o všem, zajímavá auta, a určitě i menší, ale velmi příjemný cruising. Všechno, od frekvence, počtu aut, přes samotný kemp až po počasí dopadlo přesně tak, jak mělo.

Bereme si ale i jedno ponaučení – chtělo by to do budoucna lépe označit místo, kde se sraz koná, aby už z dálky bylo vidět, že Junk Rods jsou tu.

Za sebe doufám, že Junk Grill & Cemping bude pravidelnou událostí, a klidně i na stejném místě. Stojí za to takové akce opakovat.

Gustaw

Příjemné setkání v krásné přírodě

Junk Grill & Cemping se opravdu vyvedl. Krásná příroda, prostředí kempu až na detaily super, jídla i pití co hrdlo ráčí a super zábava.

Já osobně jsem dorazil v pátek večer po práci a cesta až na komplikace z důvodu oprav a nehod na D1 ubíhala z Prahy vcelku dobře. Lokalita se mi opravdu velmi líbila, pěkné cesty, nižší provoz, krásná příroda – no, nebyl jsem zde naposledy. A to nejen proto, že se sem příští rok s další edicí kempovačky vrátíme.

V sobotu probíhalo focení a projížďka, jinak jsme strávili celou dobu v kempu, vše jsme měli opravdu při ruce. I trasa cruisingu byla fajn zvolená, jen z počátku možná až moc prašná, tudíž kdo auto před srazem umyl pečlivě a nechal na něm ruce, zaplakal. Jinak opravdu vše na jedničku.

Budu se na vás těšit na desáté edici Café en Gasolinera, které nás čeká za pár týdnů ve středních Čechách.

Jose

Detaily nemohly zkazit příjemnou atmosféru

Mám rád menší srazy aut komornějšího charakteru – člověk stihne víc poklábosit se známými, některé nové známé si snáze udělá a s některými lidi se seznámí konečně i osobně poté, co si měsíce a roky píšou na sociálních sítích. Proto jsem se velmi těšil na Junk Grill & Cemping.

V pátek večer jsem sednul do LeBarona a po velmi dlouhé době – snad od loňské Hradecké V8 – v něm vyrazil někam dál. V6 spokojeně bručela pod kapotou a já po silnicích první třídy, které mám tak rád, uháněl k Velkému Dářku. Zkrátka, slibný začátek zajímavého víkendu, který mi nezkazilo ani pár nefungujících detailů mého junk rodu; to důležité, tedy motor, převodovka, chladicí systém a stahovací střecha, fungovalo bez škobrtnutí.

Auto jsem nemyl, protože Junk Rods, a dobře tak. Na fotkách Lukáše Kudrny, které nám v sobotu dělal, to není vidět, protože šedá barva toho hodně skryje a o ten zbytek se postará retuš, a při sobotní projížďce mi nevadil – ba jsem ho přímo ocenil, mám takové trasy rád – šotolinový kousek trasy vyjížďky.

Po návratu do kempu nás už čekalo upečené jehně a prase, a přátelé – to byla lahoda. Utrhnout si kýtu nebo ramínko a pustit se do ní, bez chleba, bez hořčice, jen tak si užívat výbornou chuť mladé ovečky a hezky ugrilovaného prasátka – něco takového mi dlouho chybělo.

Kochali se i kolemjdoucí

Nesmírně mě potěšilo, že přijeli i kamarádi z Ostravska, i to, že se u našich aut zastavili i kolemjdoucí a dali se s námi do řeči. A třeba si i koupili plecháček či tričko – víme, že příští rok musí být plechových hrnků více, je o ně velký zájem. A také víme, že je třeba lépe „vychytat“ příjezd na místo parkování aut.

Kempu Na pláži patří poklona za udržení rozumných cen nápojů – čepované pivo, a navíc dobré, za méně než 30 korun jsem už dlouho neměl – a za ochotu z něj a bezinkové sodovky připravit osvěžující radler. Dovedl bych si představit lepší toalety a sprchu, ale ta aspoň byla v ceně ubytování, ne za další mince.

Radost z povedeného srazu nemohl zkazit ani nedočkavý a kapku sprostý řidič, kterému se nelíbilo, že se na vyjížďku kvůli focení rozjíždíme pomaleji, ani občasné držkování směrem k neamerickým autům na srazu – Junk Rods z Amerik vychází, ale neomezuje se na ně, junk rodem může být jakékoliv auto –, ani paddleboardista, který si třikrát přesunul náčiní, protože zavazelo, a třikrát ho přesunul přímo tam, kudy jsem potřeboval projet.

Těším se na příští rok, na druhý ročník Junk Grill & Cempingu na stejném místě. Něco jsme se naučili, takže pár detailů se změní, ale to podstatné – příjemná, pohodová atmosféra a zajímavá auta – věřím, že nikoliv.

Mara

Za fotky děkujeme Zelímu

Napsat komentář