Jak na Nový rok, tak po celý rok? Pokud tohle rčení platí, můžeme se v průběhu roku 2023 těšit na skvělé cruisingy a akce. Šestadvacáté Café en Gasolinera se totiž vydařilo náramně.

Startovali jsme na benzince Warman v Bobnicích, kde jsme dostali kávu se slevou, protože jsme si přinesli vlastní hrníčky. Sjelo se nás šest, z toho byly dva osmiválce, jeden starý Chrysler Neon – pro neony mám slabost, jednoho jsem několik let měl – a jeden elektromobil. A kolem poledne jsme vyrazili téměř přímou trasou do Hořic.

Jeli jsme s Anisem v čele, udávali tempo a trochu se stihli i rozhlížet po krásném, byť bohužel nezasněženém okolí. Dobrý asfalt se střídal s mizerným, lesy s loukami a vesnicemi, v nichž jsme potkali i romantické staré roubenky.

Až jsme konečně dojeli k Tomáši Hálovi do Hořic. Má tam kamenosochařskou dílnu – a gril, který byl naším hlavním cílem. Roztopit ho byla otázka chvíle, ugrilovat na něm výborně naložené kuřátko taky; na to jsme se všichni těšili, neboť jsme měli docela hlad.

Vytáhl jsem z kufru bramborový salát – ne od Vánoc, samozřejmě, dělal jsem ho čerstvě – a doufal, že bude lidem chutnat, protože jsem při jeho výrobě vůbec nepřemýšlel a nic moc nekombinoval. Brambory, zelenina, majonéza, trocha soli a čerstvě mletý pepř. Zmizela skoro celá velká mísa, takže asi chutnal 😊

Debatní kroužek jsme rozpustili kolem třetí hodiny odpoledne a vydali se k domovům, kde některé čekala tradiční novoroční čočka. (Já byl ještě v sedm večer tak najedený, že jsem zobnul jen pár oříšků.)

Co nás čeká v roce 2023?

Jedním z témat debaty byla blízká budoucnost. Jinými slovy, co chystáme v novém roce.

První věc je jasná – ti, kteří si objednali plecháček či keramický hrnek, se na něj můžou těšit v nejbližších dnech. Někteří už ho mají doma, já jsem zvolil keramický, protože mám keramiku radši. Pár nám jich ještě zbývá – pokud chcete, pište rychle, není jich nekonečně mnoho a je o ně zájem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Junk Rods (@junkrodscz)


Vyjížďky pod hlavičkou Café en Gasolinera budou pokračovat v únoru, konkrétně 18. 2. 2023. Kudy pojedeme, dáme včas dopředu vědět, a v dalších měsících budeme pokračovat standardně každou třetí sobotu.

Až na červenec, kdy místo Café en Gasolinera přijde čas na Junk Grill #3. Bude se konat opět v kempu na Vysočině, konkrétně v kempu Moře u rybníka Řeka v Krucemburku, a to v termínu 14.-16. 7. 2023. Součástí bude opět nějaké to zvířátko na grilu a možnost si koupit nějaké drobnosti či třeba tričko. Co nebude na místě ke koupení, bude k objednání.

Ta máme aktuálně vyprodaná, snad až na jednotlivé kusy, které zbyly. Máte-li o nějaké zájem, koukněte do sekce Merchandise, kde najdete informace i o hrníčcích.

Kromě vyjížděk a Junk Grillu se můžete těšit i letos na nějakou malou orientačku – Junk Orienteering Rallye Prague, která začínala v Holešovicích, účastníkům ukázala zajímavá místa v Praze a končila na výborném burgeru či steaku v Texas Steakhousu v Malešicích, se totiž opravdu líbila. To nám vlilo do žil energii něco podobného uspořádat znova.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mara McLaren (@maramclaren)

Jako loni, i letos se všechno včas dozvíte na naší facebookové stránce, facebookové skupině či instagramovém profilu, kde nás můžete také snadno kontaktovat, a také tady na webu Junk Rods.

Závěrem vám všem, našim příznivcům, ze srdce děkujeme za účast a podporu našich nápadů. Dělá nám opravdovou radost, že jste v myšlence Junk Rods s námi, a těšíme se na všechna budoucí setkání. Krásný nový rok 2023!

 

Tým Junk Rods

 

foto: Libor Vykusa

Napsat komentář