Měly to být Vánoce jako každé jiné. Moc je neprožívám, takže doma v poklidu. Letos jsem se ale rozhodl udělat výjimku. Můj známý a kamarád Anis mě informoval a zároveň pozval na akci Junk Rods, konkrétně orientační Rallye Prague. Váhal jsem? Absolutně ne!

Den D nadešel 17. prosince. Pro mě jako vesničana přípravy, řešení spojů, a především, jestli přežiju velkoměsto, jako je Praha. Cesta proběhla v pohodě a místo činu jsem našel bez obtíží – ale! Byl jsem jako jediný účastník bez vozidla, a tak jsem doufal, že najdu uplatnění jako spolujezdec a navigátor.

Když se všichni sjeli, byla k vidění spousta různých vozů ve svém specifickém stylu a k nim náleželi snad nejlepší lidi z „auto odvětví“, které jsem kdy poznal. Již od začátku panovala super atmosféra, všichni byli přátelští a vstřícní.

Nadešel čas startu. Rozprava – rozdání potřebných podkladů, okrajové seznámení s trasou, a pak přišel pro mě zlomový moment – ke komu půjdu? Již během sjezdu účastníků na místo mě zaujal cadillac Lukáše Beneše, tak asi víte, kam to dál bude směřovat. Anis mě usadil do pojízdného paláce z dob, kdy jsem ještě ani nechodil po světě, s poctivým srdcem 4,9 V8 bušícím pod kapotou. Musím říct, že ještě víc než samotný vůz mě nadchl a ohromil Lukáš. Suprový, pohodový a velmi milý člověk z jihu Moravy.

Stejně jako já nežil v Praze, tudíž pro nás byla rallye velký oříšek již od začátku. Usedli jsme, našli dle souřadnic všechny cíle a vyrazili. Lehký adrenalin z důvodu, že musíme věřit pouze navigaci, uvolňoval zvuk bublající V8. První místo jsme našli hladce a na stejném místě jsme se spojili s dvěma dalšími posádkami a pokračovali již společně. (Libore, díky moc! Bez tebe bychom jezdili dodnes.)

Celkově byla trasa zvolena úžasně. Projeli jsme v naší trojici aut spoustu koutů Prahy, body měly historický význam, anebo se k nim vázaly důležité/historické momenty či události. Během cesty jsme potkali spoustu lidí, vzácných či významných staveb, památek, a především, zažili pravou atmosféru orientační rallye, a to v kruhu úžasných lidí. Cesta probíhala bez problémů, nebloudilo se a zažili jsme spoustu zábavy v kruhu přátelském 🙂

Nakonec nás čekal Texas Steakhouse v Malešicích. Po příjezdu jsem byl jako milovník amerického stylu velice překvapen. Úžasná restaurace v americkém a zároveň rodinném stylu. Menu vyladěné k dokonalosti pro naši akci, hodně zábavy, dobrého jídla a pití.

Proběhlo i vyhlášení vítězů. Osobně jsem nevěřil v nějaké dobré umístění, ale s Lukášem jsme i přes neznalost Prahy a díky pomoci Libora Vykusy dokázali získat sedmou příčku. Dále večer probíhal ve velmi přátelské a rodinné atmosféře.

Ptáte se, jestli to za to stojí? Rozhodně ano. Pokud by člověk chtěl zažít něco nevšedního, nového a s novou partou lidí, pak jedině Junk Rods. Na závěr bych také rád poděkoval všem zúčastněným, že mě přijali, a především Anisovi. Anis je úžasný člověk, zapálený pro věc, kterou má rád.

Patrik

Napsat komentář