Loni jsme do Prahy cílili klasickou vyjížďku se startem u kávy na benzince. Do cíle jsme se všichni dostali, ale trasa nedopadla dobře, protože na ní byly semafory a složitá odbočení vlevo na hlavní silnici. Letos chceme v prosinci opět končit v Praze – ale spanilka už nebude.

Protože polovina týmu Junk Rods žije v Praze, chceme vám tohle město taky trochu ukázat. A jak jinak, než zpoza volantu auta. Tak jsme se rozhodli zkusit něco nového – orientační rallye.

Nebude to nic velkého, nýbrž zábava na dvě, tři hodinky – časově tedy velmi podobná klasickému Junk Rods Cruising při Café en Gasolinera. Hlavní rozdíl bude v tom, že nepojedeme jako kačenky za sebou, nýbrž si cestu budete hledat sami.

Principem orientační rallye je spojit všechny kontrolní body do nejkratší trasy – kdo najede nejméně kilometrů, vyhrává. Na startu od nás dostanete papír s body, které je třeba navštívit, a úkoly, které na nich máte splnit. Na vás bude si pomocí mobilu nebo podobného navigačního zařízení, které rozumí souřadnicím GPS, vytvořit co nejkratší trasu. Kromě tohoto zařízení potřebujete také něco na psaní, naopak spolujezdec nutný není – tento typ soutěže se dá jet i v jednom člověku. Ale ve dvou je to větší zábava.

Jaké zvolíte pořadí bodů, je na vás. Jestli pojedete tunelem nebo po povrchu, je také na vás. Pro nás je podstatný stav odometru vašeho auta na startu a v cíli. Chcete-li drobnou radu, vězte, že o vítězi můžou rozhodovat i stovky metrů.

Proč je vítěz podstatný? Posádka (tedy řidič a spolujezdec), která dojede do cíle s nejkratší ujetou vzdáleností, od nás získává hlavní jídlo v cílové restauraci. Všichni ostatní dostanou nálepku, placku a uznání, že to zvládli.

Abychom si byli jisti, kolik se vás zúčastní, dovolíme si zájemce požádat o symbolickou stokorunu jako příspěvek na činnost spolku. Rovnou vám to usnadníme, zde je na ni QR kód. Prosíme o jméno řidiče do popisku.

Přihlásit se je možné taky tak, že nám napíšete na Signal či Messenger, zavoláte, nebo se osobně přihlásíte třeba na listopadovém Café en Gasolinera, které bude v Polabí. A pak už jen přijet v sobotu 17. 12. v 10 hodin dopoledne – ano, startujeme tentokrát o hodinu dřív – na benzinku OMV v Praze na Argentinské ulici č. 166/42, kde si dáme kávu a postupně vyrazíme.

Cíl bude v restauraci Texas Steakhouse v Malešicích, která nám připraví vynikající burgery a steaky. Můžete si vybrat předem, už nyní nabídku známe. Upozorňujeme předem, že platba na místě je možná POUZE V HOTOVOSTI.

A konečně, abychom předešli rozdílným očekáváním či neshodám, dovolili jsme si sepsat pár jednoduchých pravidel, kterými se bude soutěž řídit. Tady jsou:


Startem Junk Rods Orienteering Rallye (dále „soutěž“) se rozumí moment předání roadbooku posádce, který nastává nejdříve v 11:00, nejpozději v 11:30 dne 17. 12. 2022. Při předání je do roadbooku zapsán počáteční stav odometru, příp. poznačeno, zda je odometr veden v kilometrech nebo v mílích. Účast v soutěži je možná pouze po uhrazení příspěvku ve výši Kč 100,– na činnost spolku. 

Po dojezdu do cíle posádka odevzdá roadbook s vepsanými odpověďmi a vyplněným jménem řidiče a spolujezdce. Pořadatel v moment odevzdání zkontroluje a zapíše stav odometru.

Časový limit dojezdu do cíle je 15:00 dne 17. 12. 2022 bez ohledu na přesný čas předání roadbooku posádce. Dorazí-li posádka později, je diskvalifikována; roadbooky odevzdané později nebudou zahrnuty do hodnocení. Pořadatelé si nicméně vyhrazují právo limit posunout nejvýše na 15:30, pokud by do 15:00 nestihla dojet významná část posádek.

Hlavním hodnotícím kritériem soutěže je ujetá vzdálenost s tím, že čím méně najetých kilometrů, tím více bodů posádka dostane. Kdo ovšem bude jezdit metrem či na bicyklu místo autem, což poznáme z nájezdu výrazně nižšího než u ostatních, bude diskvalifikován.

Dále se hodnotí správnost odpovědí. Za každou správnou odpověď získává posádka dva body, za neúplnou odpověď získává jeden bod, za špatnou odpověď nezískává nic, za vynechanou odpověď ztrácí dva body.

Počet bodů za otázky bude posléze sečten s počtem bodů za najeté kilometry. Součet bodů určí pořadí posádky v soutěži; čím vyšší, tím lepší. V případě shody součtů bodů je rozhodující nižší počet najetých kilometrů.

Vítězná posádka (řidič, či řidič a spolujezdec; houf dětí se nepočítá) získává v cíli jedno hlavní jídlo na osobu na účet Junk Rods, z. s. Výhru není možné směnit za hotové peníze, ani její převzetí odložit na jiný den či jiné místo.

Po vyhodnocení a vyhlášení vítěze soutěže se může posádka přihlásit o svůj roadbook. Junk Rods, z. s. neuchovává žádné osobní údaje soutěžících; roadbooky, o které se posádky nepřihlásí, budou bez zbytečného odkladu zničeny.

Členové vedení Junk Rods, z. s. nejsou ze soutěže vyloučeni vyjma těch, kteří soutěž připravovali. Ti, kteří se soutěže účastní, čestně prohlašují, že se na přípravě kontrolních bodů a roadbooku nijak nepodíleli.

Každá posádka se soutěže účastní plně na vlastní odpovědnost. Účast v soutěži posádku v žádném případě neopravňuje k jakémukoliv porušování dopravních předpisů uvedených v zákoně č. 361/2000 Sb. či jiných platných zákonných nařízení. Junk Rods, z. s. nenese žádnou odpovědnost za chování účastníků či za jakoukoliv škodu vzniklou při soutěži.


Těšíme se na vás!

Marek

2 thoughts on “Junk Orienteering Rallye Prague, aneb Café en Gasolinera #25 trochu jinak

Napsat komentář