Poslední projížďka roku 2021. Jaká byla? Osobně si myslím, že povedená, nicméně přinesla i drobná překvapení 🙂

Jako vždy jsme se sešli v 11 h na čerpací stanici, v prosinci jsme zvolili MOL v Brandýse nad Labem. Po projížďce již vím, že úplně nejlepší volba to nebyla 😅 Ne proto, že by to byla špatná čerpací stanice, to rozhodně ne. Ale výjezd v jakémkoliv směru z Brandýsa je skrz křižovatky se semafory. A zde začíná ta historka…

Předpokládali jsme, že se někdo po cestě může náhodou od kolony rozpojit, případně ztratit, a proto jsme do události pro tentokrát přidali detailnější informace s jednotlivými cíli. Zde musím pochválit účastníky čtrnácté, prosincové Café en Gasolinera, že fakt vnímají a čtou informace o trase 😀👍🏾 Ano, kolona se nám roztrousila již v Brandýse na první světelné křižovatce při odbočce na Kostelec nad Labem 🤣 Relativně dlouhá kolona víc než desítky aut spolu s krátkou zelenou na semaforu pro odbočení doleva, navíc spolu se světelně řízeným přechodem pro chodce jen pár metrů před křižovatkou udělaly své. No co už, stává se. Každý nakonec věděl, kam dojet.

Co je další, čeho nelitujeme a máme čisté svědomí, že jsme to alespoň zkusili, ale co už opakovat nejspíš nebudeme, je trasa cruisingu po Praze. Já jsem vždy tvrdil, že to nelze. Moc semaforů, moc pruhů, moc provozu. A ono to fakt nelze 😅 Pro příští akci v nějaké pražské lokalitě to vše okolo vymyslíme trochu jinak.

Nicméně, dojeli jsme všichni, nedaleko cíle se nás v „mud terrain“ podmínkách – bylo trochu bláta a některým se nechtělo vystupovat, ale to nevadí – vyfotilo sedm, což je slušné.

Cílové místo – Texas Steakhouse v Malešicích. Tam jsme již byli všichni – pokud jsem počítal dobře, 14 aut. Obsluha steakhousu se postarala o to, abychom furt měli co jíst a pít. Od první minuty našeho příjezdu začal orchestr kuchyňských nástrojů v doprovodu neuvěřitelné vůně grilovaného hovězího. Již toto nažhavilo naše chuťově buňky, o to víc jsme se těšili na jídlo, a o to víc rozhovory u stolů neměly konce. V tomto rodinném prostředí lokálu jsme si všichni byli navzájem na dosah, a tak se snadno mohl pobavit každý s každým.

A co víc, jídlo za to opravdu stálo. Skvělé burgery i steaky velikostí nemalých, vynikající pečené brambory i bylinková tatarka, vnější prostředí opravdu skoro jako v Texasu – zkrátka, tady jsme určitě nebyli naposledy.

Tímto vám, přátelé, srdečně děkujeme za společně strávené chvíle v roce 2021, zároveň se na vás těšíme rovnou 1. ledna 2022, kdy spanilou jízdou v rámci 15. edice Café en Gasolinera vyjedeme z čerpací stanici Dymotank v Dymokurech, a cílem nám bude dílna Kamenosochařství Tomáš Hála, kde bude na nás čekat do ruda rozpálený gril. A tedy takto, grilováním, začneme nový rok 2022 s týmem Junk Rods a přáteli 😊

Anis & Marek

foto: Anis, Marek, Maky Bobková

One thought on “Předvánoční Café en Gasolinera bylo náročnější, ale s delikatesní odměnou

Napsat komentář