Podještědí, Liberecko…. Neskrývám, že pokaždé, když mám jet směrem na ten konec Česka, mám obavy z počasí. Však přece Liberec, bud do kopce anebo prší 😀

O to víc jsem měl obavy o počasí a z něj vyplývající komfort při listopadovém CEG #13. Sice v době odjezdu z Polabí bylo počasí příznivé, teplota kolem 10 stupňů, nicméně, cestou tam – zvolili jsme spolu s Tiborem trasu po dálnici – nám dalo počasí trochu zabrat, i jsem na malinkou chvíli měl o akci obavy, když na úrovni Turnova začalo lít jak z konve 🙂 Naštěstí, za Hodkovicemi nad Mohelkou se vše srovnalo, počasí se vzpamatovalo a v Chrastavě na ČS Benzina, která byla domluveným místem pro start, již bylo na listopad příjemně, a hlavně sucho.

Tradiční kafe na benzince, pokec o autech a všem možném i nemožném. Bez toho to prostě nejde. Místa pro parkování bylo tentokrát trochu méně, ale co, poradili jsme si tak, jak jsme uměli, a myslím si, ze fotky to vystihují. Ty, co by měli obavu o životní prostředí, můžu ujistit, že trávník nebyl poničený.

Když odbila 12. hodina, rozjeli jsme se přes Chrastavu. Čím dál víc vnímám ohleduplnost ostatních řidičů v provozu, kdy nám jako koloně vozidel umožnují se zařadit za sebou na křižovatkách, kruhových objezdech, aniž by nám „trhali“ kolonu. Je to fakt moc hezký jev. Jakmile jsme projeli Chrastavu, dostali jsme se na typické podještědské cesty – úzké, horské, klikaté. Cestu směrem na Kryštofovo Údolí snad ani nemá smysl komentovat jinak než jako skvělou jak řidičsky, tak i pro spolujezdce svými výhledy. Určitě se na ni v blízké době na vrátíme. Třeba jen tak, bez organizace, prostě se svézt.

Trasa cruisingu CEG #13 přinesla všechno: bylo sucho, bylo mokro, byly klikaté cesty, byly rovinky, bylo jasno, byla mlha… Jo, mlha. A to taková, že by se ji dalo krájet. Jakmile jsme vystoupali kopec z Kryštofova Údolí, začalo toto „divadlo“. Vypadalo to, ze již nás mlha bude doprovázet až do cílového bodu. Samozřejmě v té mlze, za jízdy po úzkých silnicích v koloně o třinácti autech, nechyběl ani autobus v protisměru 😀 Pobavilo snad každého z nás.

Jako náhle mlha začala, tak i náhle zmizela – stačilo jenom sjet kopeček k Janovu Dolu. Pořád mě uchvacuje, jak rychle se může v Sudetech změnit počasí… Zbytek cesty pres Světlou pod Ještědem a Český Dub az do Restaurace Na Křižovatce v Hodkovicích nad Mohelkou probíhal naprosto klidně, příjemně. Jako by byla i cesta rezervovaná, stejně jako restaurace, ani provoz nebyl silný, a napojení na silnici vyšší třídy proběhlo bez významnějších zádrhelů.

Restauraci Na Křižovatce, jejímu personálu, musím tímto moc poděkovat. Jednak spousta místa pro parkování aut, jednak příprava, skvělý přístup, rezervace salonku a i rychlost obsluhy byly naprosto super! Tuto restauraci rozhodně můžu doporučit každému a rozhodně se tam ještě vrátím. Menu připravené, obsluha rychlá a ochotna. Děkujeme!

Tím si také myslím, že se nám 13. edice, která by pro nejednoho možná představovala riziko na základě pověr, povedla výborně. Třináctá edice, třináct aut. Děkujeme, přátelé, to vy děláte tu atmosféru. Bez vás by to nešlo.

Čtrnáctý cruising nás zavede do kousku Texasu v Praze

Rovnou vás všechny zvu na další cruising. Letos to bude 11., celkově již 14. edice, a bude ve znamení rozloučení s rokem 2021 v přátelské atmosféře. Myslím si, a věřím, že spousta mi dá za pravdu, že to byl velmi zajímavý rok. Stalo se toho hodně.

Tedy v prosinci, konkrétně v sobotu 18. 12., pojedeme z Brandýse nad Labem. Sejdeme se klasicky na čerpací stanici, pro prosinec jsme vytipovali MOL na ul. Pražské. Cestou pres Kostelec nad Labem projedeme severní „satelity“ Prahy a napojíme se na pražské cesty včetně těch, co zastupují neexistující okruh – výhradně ale bez poplatku – a zakotvíme v Texasu. Tedy, v Malešicích, ale na štěrkové cestě u Texas Steakhouse si budete připadat jako v Lone Star State.

Tam ukončíme letošní sérii cruisingu. Michelle již se postará o to, aby naše chuťové buňky byly uspokojené texaskými dobrotami. V nabídce nechybí ani variabilní velikosti hamburgeru či steaku.

Budeme se na vás, přátelé, těšit, budeme se těšit na pokec, na atmosféru, kterou tvoříte hlavně vy, a na to, ze se sejdeme na stylovém místě. Popřejeme si do nového roku, a rovnou napíši, ze i domluvíme další cruising – novoroční Junk Rods cruising, který snad jako jediný v roce se jede v prvním dnu v měsíci, ba v prvním dnu v roce! Takže ano, kdo ještě nemate terminy v kalendáři, můžete si rovnou napsat dva – CEG #14 dne 18. 12. 2021, start MOL Brandýs nad Labem, a CEG #15 New Year Bohemia Cruising dne 1. 1. 2022, start ČS Dymotank Dymokury.

A to není všechno. Jistě jste si na našem facebooku či instagramu všimli, že pořádáme soutěž o kalendář, klíčenky, tričko, mikinu a malý modýlek auta. Ta končí v pátek 17. 12. večer, takže v sobotu 18. 12. už budeme znát vítěze. A pokud se na čtrnáctého CEG zúčastní, výhru mu tam předáme.

Za tým Junk Rods zdraví a na setkání se těší

Anis & Marek

Foto: Anis, Marek

Napsat komentář