Třetí červencový víkend roku 2023 se nesl ve znamení naší už každoroční velké akce, Junk Grillu, letos již třetí edice. Tentokrát, vůči předešlým ročníkům, jsme s tím však měli mnohem více organizování. Již v úvodu však mohu zmínit, že se akce až na velmi malé detaily náramně povedla a překonali jsme opět metu předešlého ročníku, a to jak celkovým počtem účastníků, tak počtem vozidel na cruisingu.

Původně jsme sice chtěli vyrazit už ve čtvrtek časně ráno, abychom v kempu byli jako první, to se ovšem úplně nepovedlo, vyrazili jsme před polednem a s nějakými zastávkami cestou jsme dorazili před pátou hodinou odpolední. Mé původní obavy z lokality (nebyl jsem se zde podívat při obhlídce lokace) rychle zmizely. Sice je louka mírně, místy mírně víc z kopce, ale místo na stan se našlo. Stínu na ploše sice moc nebylo, ale po krajích ho stromy poskytly pro bivak a kempování poměrně dost. Mára dorazil z Prahy až večer, Gustaw v pátek.

Teplé letní počasí, které doprovázel po většinu dní příjemný vítr, zhatil jen první noc déšť a i díky tomu poměrně chladno, jinak bylo, řekl bych, až ukázkově krásně. Ráno káva a snídaně, v podstatě už od poledních hodin jel gril, pivo teklo proudem, zábava všude, kam se člověk podívá.

Zpět k samotnému kempu. Kemp Moře, rozkládající se na břehu rybníku Řeka, je poměrně rozlehlý areál poskytující vše, co by člověk v kempu potřeboval. Splachovací WC, všude dostupná pitná voda, teplá sprcha za poplatek. Chatky k pronájmu, pakliže nechcete stanovat, či nemáte obytku. Ty jsou ovšem rychle zabookované. Též je možné si připlatit za elektřinu. Chcete si vše řešit na vlastní pěst? Jen do toho. Nejbližší supermarket je asi 4 kilometry. Nechce se vám vařit? Ráno nabízí místní hospoda snídani, od poledne až do večera různá jídla za v celku příjemné ceny. Nečekejte žádné kulinářské speciality, ovšem rozhodně už jsme jedli hůř a dráž. Ani cena piva či jiného alkoholu mi nepřišla nikterak vysoká. Kousek od hospody stánek s výbornou kopečkovou zmrzlinou bylo též příjemné zpestření. Myslím, že mohu říci i za ostatní, že pokud se nám povede domluvit s provozovateli kempu na termínu, Junk Grill #4 bude znovu zde.

V pátek večer a v sobotu ráno dorazila spousta účastníků. Celkem se události zúčastnilo 65 aut. Myslím, že úctyhodné číslo. Kolona se řadila kolem sobotního pravého poledne. Přibližně hodinová vyjížďka kolem poloviny CHKO Žďárské vrchy byla velmi příjemná, místy pomalejší; přecijen, kolona neměla zrovna pár metrů. Zúčastnilo se jí 26 vozidel, samozřejmě převážně amerických strojů. ale nechyběla vozidla německé či japonské výroby. Prostě kdo chtěl, přijel. Tak to má být – nelimitujeme nikdy a nikoho strojem, rokem výroby, motorizací ani zemí původu.

Po návratu do kempu se postupně opět vracela zábava do zajetých kolejí. Někteří účastníci již v sobotu odpoledne a večer opustili areál, někteří zůstali s námi až do nedělního rána, kdy se celý vytyčený úsek kempu poklidil, vyčistil, a vyrazilo se domů.  Z mého osobního pohledu, ač nás letošní organizace stála mnohem více úsilí, i financí, dopadl Junk Grill #3 na 1- a já osobně jsem si to náramně užil. Věřím, že niance a nedokonalosti v organizaci do příštího roku zlepšíme a Junk Grill #4 bude pro nás, i pro vás, ještě lepším zážitkem.

Bonus na závěr – kdo se zdráhá na naše akce jezdit, že na to nemá auto, pro toho máme slova účastníka Petra, který přijel poprvé:

„Při dlouholeté známosti s kamarádem ještě ze školy, který mě již spoustukrát zval a já vždy, většinou z pracovních důvodů odmítl, jsem se konečně rozhodl, že si ten čas udělám. Vzal jsem teda svého dvouletého syna, vybaven řádně pitným režimem a jelo se! Za příjezd přispět na spolek sto korun a ještě dostat klobásku s krásným posezením a přivítáním? To se málokde vidí. Při volném čase jsme se synem prošli plac s krásnými vozy, které na silnici jen tak neuvidíte. Pokecali s místními a i dobře se vykoupali. Spanilou jízdu jsem absolvoval s 20 let starým avensisem, který tam absolutně podle čísel a všeho možného nezapadal ani v jednom ohledu, ale kolemjdoucí a místní říkali ‚Jééé, Toyota jede taky!‘ Takže výjezd se opravdu vydařil, kluci jsou opravdu řidiči a nedělali zbytečný bordel na silnicích, předvedli svoje vozidla na silnici v slušné parádě, jak se sluší a patří. Po jízdě jsme se všichni dali do klidového režimu, abychom si dali oběd, hodili řeč o všem možném, co zlepšit, jak dále pokračovat a co jsme si odnesli ze zážitku. Pokud si mohu dovolit ještě malou vsuvku, tak kdo bude hledat bordel, jako je na CarWars či jiných podobných srazech, tak tohle tady opravdu nehledejte! Tahle společnost si jezdí odpočinout a zároveň pro komunitu dělat maximum, co je v jejich silách. A moje doporučení? Takže příště pánové a dámy, znovu a ještě víc. Mockrát díky!“

Petrova slova dokazují, že naše akce jsou opravdu pro všechny. Nezáleží, jakým vozem přijedete, zda sebou máte zvíře, dítě, zda jste staří, či mladí. Důležité je jediné, užít si to společně s námi. Doufáme tedy, že se vám událost líbila, a společně se všichni znovu potkáme příští rok na Junk Grill #4.

 

Jose

Napsat komentář