Třicátou edici Café en Gasolinera jsme vymysleli trochu vice netradičně, aby nebyla nuda. Jeli jsme totiž na sraz do Varnsdorfu, známého také jako Závod do vrchu Šebr – Schöberbergennen. S ohledem na to jsme se sešli na ČS Robin Oil v Bělé pod Bezdězem již v devět ráno.

Jak už je zvykem, posádka, která to měla nejdál, byla na místě první – Lukáš a Sabina Benešovi proste v tomto nikdy nezklamou a je na ně spoleh, jejich Cadillac STS asi nejlépe jezdi vždy po ránu 😀 Já jsem jel tentokrát se svými holkami Leilou a Yasmine, takže jsem počítal i s menším zpožděním. Pro jízdu jsem zvolil svůj splněný sen, Dodge Dakota 3,9 V6 RWD z roku 2001. Dorazil jsem kolem 8:30 a ani to nezabránilo tomu, aby mě Sába lehce popoháněla zprávou „Kde jste?“ 😀

Brzy dorazil Lukáš se svým Subaru Impreza WRX STI a ihned jsme se dali do řeči. Neskrývám, je to krásné a zábavné auto, umím si je představit v garáži za účelem přísného vyblbnutí.

Blížila se devátá hodina, když dorazil Gustaw se svým Chryslerem LHS, a brzy po něm přijel i Jindra v… Jaguaru XJS. Dali jsme na benzince kafe, ještě jsme chvíli vyměňovali postřehy ohledně aut, a kolem desáté vyrazili na cestu. Tentokrát jsme zvolili nejjednodušší cestu po hlavni silnici, tudíž i tempo bylo „normální“, nijak neomezující provoz aut za námi – rychlost 90 km/h byla na míste. Navigace nastavena do cíle, nic se nemůže pokazit, a já se těším, až dovedu kolonu pěti vozidel do cíle.

Jenže navigace jaksi nepočítala s tím, že za Novým Borem je uzavírka z důvodu rekonstrukce silnice číslo 9. Sakra…

Rychlá otočka do Nového Boru s plánem vrátit se na hlavní silnici, trochu kroužení po městě, výjezd… a najednou ve zpětném zrcátku postrádám dvě auta. WTF?! Na Lukáše jsem číslo neměl, tak jsem alespoň zavolal Jindrovi, co se stalo. Po krátké domluvě jsme se shodli, že budeme pokračovat v jízdě ve třech a Jindra nás dojede. Sdělili jsme si navigační souřadnice cílové destinace a vyrazili dál, teď už s tím, ze do cíle prostě nějak dojedeme a nebudeme dál kombinovat.

Těsně před Varnsdorfem jsme potkali Lukáše v modrém subaru v protisměru – samozřejmě za doprovodu vysmátých tváří, jelikož nám přišlo strašně zábavné a dosti nepochopitelné, jak se to vlastně stalo 😀 Každopádně, jeden ztraceny se nasel.

Dorazili jsme na rybník Mašíňák u penzionu Koliba, zaparkovali a řekli si, že musíme zjistit, kde je Jindra se svou „kočkou“. Brzy však dorazil, takže jsme mohli jasně říct, že úsek ztrát a nálezů je definitivně za námi. Teď už jsme se mohli věnovat srazu.

Ten byl dosti bohatý na program, v ceně vstupného byly zajištěné atrakce pro děti i dospělé, catering můžu hodnotit jako lepší průměr. Ale ta auta – všehochuť. A než bych se rozepisoval o tom všem, myslím si, že fotky to řeknou nejlépe. Moji pozornost sice nejvíc upoutala auta americké výroby, našel jsem ale potěšení i v ostatních veteránech a youngtimerech, které se akce účastnily. Velké zastoupeni měli i motoristé ze sousedního Německa.

Na programu byl „sound contest“ o nejhlasitější výfuk i představování vozů. Byly k vidění i exponáty ve skvělém stavu z první poloviny 20. století, mezi kterými byly i takové, kterých se vyrobily doslova jednotky kusů. Zajímavý byl také Citroën DS 21, jehož majitel uměl velmi hezky vyprávět nejen o historii auta, ale i o jeho technických parametrech – bylo na něm vidět, že se na tom autě dotknul každého šroubku, klipu i hadice.

Neodpustil jsem si ani popojíždění po placu sem a tam, s korbou obsazenou nejen mými dětmi J Však od toho to je, a zábava musí byt. Samozřejmě, odvezli jsme si i nějaké suvenýry, holky vysoutěžily menší ceny, takže nakonec každý měl radost a byl spokojený. A navíc i počasí bylo na jedničku.

Jelikož sezona srazů je již v plném proudu, v příštím měsíci se těšíme nejdříve na Lucky Cruisers Weekend, který se bude konat v Pasohlávkách na jižní Moravě ve dnech 15.–18. 6. Příští, 31. edice Café en Gasolinera a cruisingu se bude konat o týden později – pojedeme opět na sraz, a to do Sobotky na Rumcajsovu8. Přijměte tímto naši pozvánku nejen na cruising, ale také i na akci, kde společně budeme moci strávit čas, pokecat a pobavit se o všem možném i nemožném 🙂

 

Anis

 

Foto Anis, Sabina

Napsat komentář