Jelikož na volvo sice byly již nakoupené díly na opravu, ovšem počasí nepřálo, opět jsem volil spolujízdu s Márou, tentokrát novým novinářským hiluxem. Vcelku pohodlný vůz, na to, že má žebřinový rám a A/T pneu. O tom se ale dočtete více v jeho recenzi na Novinkách.

Jedenáctá hodina, přijíždíme na MOL v Obratani a na místě je již tradičně Anis a Lukáš. Počasí pochmurné, ne však nikterak upršené, ideální. Snad jen že bylo trochu chladněji, by se dalo vytknout, kdyby bylo komu. Tradičně káva, pokec; přišlo mi že paní pokladní je i celkem ráda, že má v provozovně nějakou společnost. Vůbec ji naše přítomnost neznervózňovala, což se o leckterých jiných pumpách říci nedá 😀

Padla dvanáctá, řadíme se k vyjížďce. Nebylo nás příliš, řekl bych, tak akorát. Provoz velmi nízký, v podstatě většinu trasy jsme jeli sami. Ta vedla přes Pacov, Salačovu Lhotu, Velkou Chyšku (Mára začal zpívat Visáče, vůbec mu to nešlo 😀 ) až přes Červenou Řečici kolem přehrady Trnávka.

Cesta velmi příjemná. Kopce, roviny, luhy, háje, něco jako suchý brod – v nejnižším bodě údolí mezi potokem a loukou panelová cesta, kde se předpokládá vylití potoka… A za čas se ozve z vysílačky ironickým hlasem „Hoši, nemáte tam nějaký offroad?“ I ten, ač trochu nečekaný, skoro byl v chybějících pár metrech asfaltu 😀

Cíl byl v restauraci Na kocandě v Želivi. Čekal na nás salonek s obřím stolem a široký výběr dobrot. Tu řízek, tam líčka, onde smažák. Jídlo krásně naservírované, chutné, ceny vcelku příjemné a za denní menu, které bylo k dispozici i v sobotu, až nestandardně nízké – ovšem nikoliv na úkor kvality. Debaty pod pergolou se táhly ještě dlouho, až jsme příjemný den zakončili dávkou anekdot z divokého západu a vyrazili domů.

Příští konání Café en Gasolinera se podívá na sever Čech, cílem bude varnsdorfský sraz veteránů a závod do vrchu Schöberbergrennen. Těšíme se na vás opět třetí sobotu v květnu, tedy 20. 5.; kde se sejdeme, se včas dozvíte na naší facebookové skupině.

Jose & Marek

 

foto Jose & Marek

Napsat komentář