Víte, jak se může spanilá jízda změnit ve svižný výlet po okreskách? Velmi jednoduše. Vesměs pro to stačí správné počasí, klikatá cesta a pokus o dodržení průměrné rychlostí 50 km/h. Pak si to už sedne samo. 😃 První, co ale musím určitě zmínit ihned na začátku článku, je to, že vůbec poprvé vyšlo na cruising deštivé počasí. Což ale nebylo na škodu – po vlně veder bylo už pár dní před akcí poměrně dusno. I přesto se sjelo sedm aut, a to potvrzuje, že ochota se sejít, pobavit se spolu a projet se je silnější než odpor k dešti.

A tak začátek setkání na ČS Petrol v Oborách začal klasicky pokecem a kávou, akorát pod deštníkem. Zima nám nebyla, což určitě potvrdí mezí jinými třeba Lukáš, který se celou dobu venku bavil pouze v tílku a kraťasech. Pravda, bylo šedo a já měl trochu i obavu z cesty, ale co už, počasí neovlivníme. Chvíli před 12. hodinou jsme se začali organizovat, s Josem dohodli pořadí odjezdu tak, aby on se svou S80 jel na konci s majákem na střeše a my na začátku kolony měli opěrný bod ve zpětných zrcátkách.

Elvise, mé LHS, tentokrát řídil Tibor, já byl spolujezdec. Ano, nevšední situace pro mě, na druhou stranu ale dobrá zkušenost. Mohl jsem mít vše pod kontrolou, alespoň jsem si to teda myslel. No, to se asi úplně nepovedlo, ale čtěte dále. Tibor vše pobral správně – držet průměrnou rychlost kolem 50 km/h. Průměrnou.

Mno, moje chyba. Podobně jsem před rokem v červnu nadával Josefovi. 😀 My jsme sice pořád viděli maják v zrcátkách, neviděli jsme ale již to, že auta za námi fakt spěchají, aby se nás držela. Navíc, klouzalo to… Ale měli jsme hlad. 😀 Cesta byla krásná, místy klikatá, místy rovná, vedoucí přímo po hrázi orlické přehrady. Výhledy krásné, být lepší počasí, byly by úchvatné. Hezky bylo vidět, o kolik kvůli stavbě nového přelivu přehrady musela být ponížena hladina. Také jsme se poučili, že vždy je třeba raději ubrat než přidat, a že nelze rychlost naší spanilé jízdy brát jako samozřejmost pro ostatní účastníky, o to víc, že pokaždé přijede i někdo nový. A také to, že kde stíhá Elvis, nestíhá Chevy Avalanche.

Přijměte od nás tímto článkem rovnou pozvánku na další, zářijový cruising, který bude již 22. edicí Café en Gasolinera, a pojede se v malebném prostředí Křivoklátska. Pokud počasí dopřeje, bude to nádherná vyjížďka, pakliže ne, bude pouze krásná. 😀 

Cílem bude stylová restaurace Zastávka v obci Nižbor. Budeme se na vás těšit již v tuto sobotu 24.09. v 11:00, jako obvykle. Tentokrát je startovní pumpou MOL v Řevničově.

Anis

 

foto: Jose, Anis, Tibor

Napsat komentář