Druhou desítku již pravidelných setkání spojených s projížďkou po krásách naší země zahájíme tentokrát netradičně ve čtvrtém víkendu v měsíci – konkrétně 25. září 2021. Místem, na které se můžete těšit, bude pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny, charakteristické svou neustále se měnící scenérií a krásnou přírodou protkanou málo frekventovanými silničkami vylitými novým asfaltovým kobercem.

 

Sejdeme se v nejnižším bodě trasy, u čerpací stanice Benzina na okraji industriálního městečka Tišnov (na Mapách Google zde, na Mapách.cz zde), odkud budeme pokračovat směrem na Předklášteří. Zde nabereme mírné stoupání na Střítež, kde si budeme moci vychutnat výhledy po okolních lukách, svažujících se postupně do širokého údolí.

V Dolní Rožínce mineme strašidelný zámek Draxmoor a nasměrujeme se na Bystřici nad Pernštejnem. Zde se cesta začne prudce svažovat roklí, kterou se jezdí vrchařské závody automobilů a donutí vás více zapojit ruce na volantu ve spletité síti serpentin. Na jejím konci projedeme obcí Vír, přilehlé ke stejnojmenné vodní nádrži, a rozpohybujeme nápravy našich vozidel na starobylé silnici dlážděné „kočičími hlavami“. Odtud nás již dovede řeka Svratka nížinou do cíle naší cesty – Nedvědice, kde se dobře nakrmíme v místní restauraci Pizzerie 16.

Určitě si nenechte ujít tuhle hodinku řidičské nirvany, protože to byste se ochudili o krásný zážitek. My už se nyní těšíme na výlet i na vás a věříme, že i na perfektní počasí, které nám dovolí užít si poslední zbytky léta v té nejlepší společnosti.

Napsat komentář