Big8 Party na Kajlovci svou atmosférou a organizací dává pocit naprosté sounáležitosti do komunity amerických vozů. Příjemný areál kempu, skvělá spanilá jízda… ale popořadě.

Jelikož jsem jel na Opavsko až z Polabí, čekala mě dost dlouhá cesta téměř přes celou republiku. Rozhodl jsem se jet mimo dálnice a páteční start spojil s pracovními činnostmi – to zmiňuji, protože jsem odpoledne s prací končil zrovna v Rychnově nad Kněžnou. Tím bylo jasné, kudy pojedu – po silnici I/11, kterou jsem si tak nějak oblíbil pro její rozmanitost. Vracečky, stoupání, rovinky, lesy, údolí… Při nasazení správného tempa adekvátně k autu je to naprostý řidičský orgasmus. 🙂

Náramně jsem si to užil, navštívil i kamarády bydlící po cestě, a v klidu dorazil do Hradce nad Moravicí. Potmě jsem asi dvakrát přejel správnou odbočku do kempu, ale nakonec jsem trefil do cíle.

Příjemné uvítání na vjezdové bráně a po zaplacení 250 korun (nejsem členem Klubu Přátel U. S. Cars, který sraz pořádá) jsem se dozvěděl, že sice burčák už není, ale je dost piva a kýty, takže se nemusím obávat. Totiž, burčák a kýta byly v ceně páteční vstupenky.

Po vjezdu do kempu a objetí ho dokola mi hned bylo jasné to klasické uspořádání. Chatky dokola, hlavní budova a plac pro auta uprostřed, pódium naproti. Sice se projíždělo po uličce před pódiem, ale to ničemu nevadilo. Našel jsem kamarády a přátele parkující a stanující nahoře vzadu v kempu. Moc mile strávená noc z pátku na sobotu; musím pochválit bramboráky o půlnoci, které nejenže překvapily chutí, ale hlavně svou existencí a tím, že byly čerstvě usmažené. Paráda.

V sobotu ráno, když jsem šel sehnat někoho, kdo mi uvaří vodu na kafe, jsem byl pohoštěn dámami u vjezdu nejen kafem, ale i jablečnou a borůvkovou buchtou, takže před 9. hodinou jsem odcházel po dvou kávách a nasnídaný (moc díky tety 😀). A takovou rodinnou atmosféru jsem pozoroval po celou dobu srazu.

Na co jsem se ale moc těšil, kromě trávení chvil na srazu s přáteli, byla spanilá jízda. A ta nezklamala. Ani trochu. Tempo nasazené naprosto výborně, super cesta, asistence policie při vjezdu na hlavní silnice, neroztrhaná kolona vozidel dlouhá téměř kilometr. No prostě, skvělá organizace. Žádné prostoje po cestě. Fakt chválím.

Dál už sraz pokračoval, dá se říct, v naprosto klasickém stylu. Nechyběly ani vtípky – když se přijede na sraz klasickou americkou odtahovkou, byla by až škoda neodtáhnout nějaké auto bez vědomí jeho majitelé. 😀 Samozřejmě vše se vší úctou k autu a s dvojnásobnou opatrností. A taky samozřejmě s pochopením majitele.

Jsem rád, že jsem se tam vydal a poznal zas nové lidi, nové tváře. Pokecal déle s kamarády, se kterými se kvůli vzdálenosti vídáme málo, a tak nezbývá, než komunikovat na dálku. Určitě se rád se na Big8 Party vrátím v příštích ročnících, a i s rodinou. Je to klasický sraz, na kterém člověk vesměs ví, co se dá očekávat.

Anis

Foto Anis a Karel

Napsat komentář